Warsztaty szydełkowania

Wczoraj, 1 października ruszyły warsztaty szydełkowania zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie. Warsztaty są jednym z zadań projektu “Zbytków – ludzie i działanie”, realizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa i otrzymanej na ten cel dotacji w konkursie grantowym “Działaj Lokalnie 2018”.
Do nauki szydełkowania zgłosiło się 16 pań. Uczestniczki otrzymały szydełka, nici i czternastostronicowy zeszyt wzorów.
Panie nauczyły się – poprawnego trzymania szydełka, sposobu zawijania nici na palce, łańcuszka początkowego, jak zrobić oczko i pikotek oraz czytania wzorów. Po wielu próbach i kilkukrotnym spróbowaniu wykonanych robótek przystąpiono do wykonywania jednego z otrzymanych wzorów “płatka śniegu”. Robótka szydełkowa to trudna sztuka, jednak nad jej wykonywaniem czuwała Anna Pieczka, która prowadzi warsztaty. Dzisiaj kolejny dzień zmagań z szydełkiem.
Zapraszamy, można jeszcze dołączyć do grupy.

Grantobiorca Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa pozyskało środki w ramach projektu “Zbytków – ludzie i działanie” z Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Partnerzy: Powiat Cieszyński, Bank Spółdzielczy w Cieszynie, Bank Spółdzielczy w Skoczowie, samorządy: Chybie, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Ustroń, Wisła, oraz w ramach projektu “Nie stracić szansy” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *