Wakacje 2021 – świetlica w Zbytkowie

Wakacje to dla dzieci wspaniały czas na odpoczynek, relaks, a także na rozwijanie zainteresowań.
Pozyskane doświadczenia przydadzą się w nowym roku szkolnym, miejmy nadzieję, że wróci wszystko do normalności.
Tegoroczne wakacje są trochę inne niż te, co były kiedyś, musimy przestrzegać zaleceń epidemiologicznych, (już nie ma, daj łyka, daj gryza…), bo po prostu nie wolno, ale i tak jest ciekawie i bardzo wesoło.
Działalność świetlicy ukierunkowana jest na zapewnieniu dzieciom ciekawych i bezpiecznych wakacji.
W każdym tygodniu wakacji było „coś na ząb”, były już gofry, budynie, kisiele, muffinki, kanapeczki, shake, ciasteczka, cukierki i inne słodkości.
Chodzimy na spacery, a na nich zbieramy polne kwiatuszki i robimy bukieciki dla naszych kochanych mam, jeździmy na wycieczki rowerowe, korzystamy z urządzeń na placu zabaw.
Gramy w gry planszowe, bilard, w tenisa stołowego, w gry komputerowe, w grę państwa-miasta, kalambury, malujemy kamyki, malujemy kredą przed OSP, wykonujemy z rolek po papierze toaletowym Minionki, motylki, ośmiorniczki, wykonano pszczółki z patyczków po lodach, mamy również wiele innych prac plastycznych, które są ozdobą naszej zbytkowskiej świetlicy. Po upływie kilku dni prace są zabierane przez dzieci do domu.
Urozmaiceniem są również wyjazdy organizowane przez MGOK w Strumieniu. Byliśmy już w kinie na bajce „Co w duszy gra” oraz na kopalni „Luiza” w Zabrzu, a tam dzieci mogły się przekonać i doświadczyć jak trudna i niebezpieczna jest praca górnika.
W drodze powrotnej napełnialiśmy brzuszki w ulubionej przez dzieci restauracji, nie pisze w jakiej, bo Wy wiecie, o którą chodzi.
Przed nami jeszcze 2 tygodnie wakacyjnych zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *