Popołudnia w zbytkowskiej świetlicy

Wrześniowa pogoda przedłużyła nam wakacje. Nikt nie myślał o nauce, gdy za oknem świeciło słoneczko i było 25 stopni. Każdą wolną chwilę spędzaliśmy na placu zabaw i na boisku za OSP Zbytków. Zabawom i grom nie było końca, a do świetlicy wchodziliśmy tylko jak nas już „przycisnęło”.
Wrzesień obfitował też w różne atrakcje. Byliśmy w „Kinie na Starówce” w Żorach na filmie »Mru i Ja — przygoda na cztery łapy«. Był to film pełen przygód, przyjaźni i wzruszeń. 43 dzieci i opiekunki spędziły cudowny czas na seansie filmowym, dla niektórych dzieci był to pierwszy taki świetlicowy wyjazd. Oznajmiły mi, że znowu pojadą do kina, jak tylko będzie wyjazd.
Ciekawostką dla dzieci był zorganizowany zlot zabytkowych samochodów i inne atrakcje towarzyszące. Klub Honorowych Dawców Krwi, oddział w Strumieniu, przygotował dla dzieci super konkurencje, a MDP Zbytków pokaz udzielania pierwszej pomocy.
Kibicowaliśmy Bartkowi, który brał udział w Rajdzie Śląska i wygrał go w swojej kategorii.
Październik to zajęcia w świetlicy, malowanie, kolorowanie, układanie pyssli, gry stolikowe, zręcznościowe, lepienie z plasteliny, gazetki ścienne.
Barwny i głośny korowód składający się z dzieci poprzebieranych za bajkowe postacie wyruszył punktualnie o 16:00 w poszukiwaniu cukierków. Odwiedziliśmy 20 domów i zebraliśmy mnóstwo słodkości, które już po drodze pałaszowaliśmy.
Po powrocie do świetlicy świetnie się bawiliśmy w różnych śmiesznych konkurencjach.
Jeszcze w październiku przygotowaliśmy gazetkę profilaktyczną, promującą bezpieczeństwo na drodze, która ma na celu zwrócić uwagę o konieczności noszenia odblasków.
Tak się złożyło, że po tygodniu na placu przed OSP Zbytków odbyła się akcja dla mieszkańców Zbytkowa pn. „Bądź widoczny — świeć przykładem” i dzieci uczęszczające do świetlicy również otrzymały odblaski, które od razu założyły na rączki.
Pogoda się już zmieniła, przyszła jesień na całego. Czas spędzamy na świetlicy, odrabiamy lekcje, korzystamy z internetu, gramy w gry na PS-4, tenisa stołowego, bilarda i piłkarzyki. Nie mamy czasu na nudę, „baza” pod stolikami załatwia sprawę. To tam powstają najlepsze pomysły.
Mali Zbytkowianie przygotowały gazetkę ścienną o Święcie Niepodległości, każdy, kto w tym czasie przebywał w świetlicy, otrzymał biało-czerwoną chorągiewkę, którą zabrał do domu.
W piątek 17 listopada znowu jedziemy do kina, tym razem na bajkę „Inspektor Pająk”, relacja z wyjazdu będzie zamieszczona późnej.
I najważniejsze: pomalutku szykujemy się na „Mikołajki” i święta, znowu będzie magicznie i pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *