Pomóż Ukrainie!

AKTUALIZACJA
pod postem i na fanpage Sołectwo Zbytków na bieżąco będziemy zamieszczać aktualne informacje i zdjęcia

UWAGA  potrzebne (28.02.2022r.):
  •  termosy, kubki, żywność dla ludzi i zwierzaków,
  •  latarki, chemia, środki czystości, apteczki samochodowe i podręczne
  • konserwy
  • śpiwory i maty do spania.
  • płaszcze przeciwdeszczowe
Ubrań mamy sporo, więc lepiej skupić się na rzeczach jw.
Liczymy na Waszą pomoc 🇺🇦🇵🇱❤️

 

********************

„Kiedyś zrozumiesz, że zbieranie pięknych chwil jest dużo ważniejsze niż posiadane rzeczy. Dotrze do Ciebie, że najlepsze wspomnienia są warte więcej niż wszystkie skarby świata.”

Rafał Wicijowski, Żyjesz tylko raz

********************

W sobotę rozpoczeliśmy zbiórkę darów dla osób uciekających z Ukrainy i przebywających na granicy oraz tych, którzy pozostali, by walczyć o ojczyznę.
Ratowaliśmy dzieci, psiaki, pomagaliśmy chorym – teraz czas na ochronę najwyższych wartości.
„Pani Paulino, jak można pomóc?” – gdy takie słowa padają z ust jedenastoletniego dziecka, to naszym obowiązkiem jest działanie.
Mamy kontakt do osób, które organizują pomoc w Rzeszowie, w Przemyślu, w Medyce. Mamy kontakt do osób, które będą dysponować darami ze zbiórki na terenie Ukrainy.
Co jest potrzebne:
– ubrania zimowe/ciepłe dla dzieci i dla dorosłych, nowe/używane, ale nieuszkodzone, czyste! Przydadzą się także buty dla dzieciaków,
– koce, poduszki,
– produkty dla dzieci: kaszki, mleko modyfikowane, gerberki, smoczki, butelki,
– kolorowanki, kredki, piłki, drobne zabawki,
– przydadzą się także czajniki bezprzewodowe, mikrofalówka,
– produkty żywnościowe do łatwego i szybkiego przygotowania, batony proteinowe, także produkty z długim terminem przydatności, puszki,
– środki higieniczne: mydło, podpaski, tampony, pieluchy, chusteczki nawilżane, papier toaletowy
– baterie, latarki, powerbanki, przejściówki USB,
– termosy, kubki termiczne
– bandaże o różnych szerokościach, plastry o różnych szerokościach, woda utleniona, sól 0,9%, paracetamol, meloksykam, cifran, koce nrc, rękawice medyczne, chusteczki antybakteryjne, maski, bandaże na oparzenia, bandaże elastyczne, strzykawki, środki do dezynfekcji,
– karmy dla zwierząt.
Docelowo pragniemy przekazać dary w połowie przyszłego tygodnia, także zbiórka u nas potrwa do środy. Dary można przekazywać w Zbytkowie, ul. Wyzwolenia 36. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zawieziemy wszystko osobiście pod granicę.
W razie jakichkolwiek pytań, jestem do dyspozycji, Bogusław naturalnie też. Moja najcudowniejsza best friend Patrycja działa w Strumieniu!
🇺🇦🇵🇱

Paulina Wawrzyczek

********************

Sobota godz. 23
********************
 
Jesteśmy po pierwszej segregacji. Ależ to poszło! To był moment! Rąk do pracy, energii, siły – ogrom. Jesteście naj! Wspaniale niedzielne południe w gronie wspaniałych ludzi ❤️
Mamy całkiem sporo ubrań dla dzieci w różnym wieku.
Środki higieniczne bardzo się jeszcze przydadzą. Pampersy także.
Bardzo potrzebujemy baterii i latarek.
Z jedzenia: batony energetyczne/proteinowe (są w 🐞), jedzenie do szybkiego przygotowania (są takie gotowe obiady, które wystarczy podgrzać, są w Dino).
Nowa bielizna + skarpety. Mamy bardzo mało.
Następna segregacja we wtorek i dużo sił będziemy potrzebować w środę – będę dawać znać!
Te emocje są nierealne do opisania. Dziękujemy.
********************
 
Jest i podziękowanie z 🇺🇦
(Oh wow this is amazing. Thank you so much on behalf of all Ukrainians – Och, to jest niesamowite. Bardzo dziękuję w imieniu wszystkich Ukraińców)

********************

Pierwszy bus odjechał 💙💛🇺🇦

********************

Jesteście WIELCY, pierwsza dostawa dotarła do 🇺🇦. Bodzio dzięki za załatwienie transportu

********************
 
Gmina Strumień uruchomiła 𝐚𝐝𝐫𝐞𝐬𝐲 𝐦𝐚𝐢𝐥𝐨𝐰𝐞 do kontaktu z osobami chętnymi do zaoferowania swojej pomocy obywatelom Ukrainy.
🔹 ukraina@um.strumien.pl
🔹 pomagamy@um.strumien.pl.
🇺🇦 Pod tymi adresami można zgłaszać rodzaj oferowanej pomocy: wolontariat, chęć zapewnienia zakwaterowania, wsparcie psychologiczne, pomoc jako tłumacz itp. ☎ Prosimy pozostawić także dane kontaktowe.
Koordynacją pomocy dla obywateli Ukrainy w naszym kraju zajmą się Starostowie.
⚠ Warto dokładnie weryfikować wszelkiego rodzaju zbiórki i możliwości pomocy lub jej uzyskania. Sprawdzone informacje można znaleźć na stronie: https://pomagamukrainie.gov.pl/
ℹ Osoby przekraczające naszą granicę ze strony Ukrainy muszą – w pierwszej kolejności – udać się do Ośrodka Recepcyjnego (zaraz po przekroczeniu granicy). ⚠
********************
Od poniedziałku w kolejnych miejscowościach gminy będzie uruchomiona zbiórka rzeczy i artykułów spożywczych z przedłużonym terminem ważności dla uchodźców z terenów objętych wojną. Prosimy o dostarczanie aktualnie 𝐭𝐲𝐥𝐤𝐨 najbardziej potrzebnych rzeczy w stanie używalności.
Są to:
🔹żywność z dłuższym terminem przydatności (konserwy mięsne, rybne, pasztety, przetwory mięsne np. pulpety, klopsy, gołąbki itp; makarony, kasze, ryż, cukier, mąka, przetwory warzywne i owocowe, olej spożywczy)
🔹 pościel, koce, śpiwory, karimaty,
🔹 łóżka polowe – składane z materacami,
🔹 środki higieniczne i kosmetyki.
Terminy zbiórek:
🔸 28 lutego – OSP Strumień (ul. 1 maja 17), godz. 9:00-13:00
🔸 1 marca – OSP Zabłocie (ul. Bielska 24), godz. 16:00-20:00
🔸 2 marca – OSP Bąków (ul. Osiedlowa 1), godz. 9:00-13:00
🔸 3 marca – OSP Pruchna (ul. Główna 53), godz. 16:00-20:00
🔸 4 marca – OSP Zbytków (ul. Wyzwolenia 52), godz. 9:00-13:00
🔸 5 marca – OSP Drogomyśl (ul. Wiejska 17), godz. 10:00-14:00
🔸 5 marca – OSP Strumień (ul. 1 maja 17), godz. 9:00-13:00
✉ Uruchomione zostały także adresy mailowe: ukraina@um.strumien.pl i pomagamy@um.strumien.pl
Na adresy można zgłaszać oferowane rodzaje pomocy: wolontariat, chęć zapewnienia zakwaterowania, wsparcie psychologiczne, pomoc jako tłumacz itp. Prosimy zostawić do siebie także dane kontaktowe.

********************

Dzisiaj (28.02.2022r.) ciąg dalszy pomagania 🇺🇦. Dwóch kolejnych wolontariuszy zaoferowało pomoc w transporcie dla potrzebujących, dla rodzin które pozostawiły swoje domy, swoich mężów, ojców, dziadków, swoją ojczyznę. Dziękujemy Wojtek i Robert za transport, dziękujemy wszystkim pomagającym przy pakowaniu darów i dostarczającym kolejne. 
Jedźcie bezpiecznie!

********************

Na dzisiaj to już koniec. Drugi transport załadowany, kierunek 🇺🇦.
Dzięki Robert

********************

Kolejny dzień pomocowy dla 🇺🇦, kolejne dary od ❤️ i nie zwalniamy ⌛️

Te obraz motywują, kolejne dary od dobrych❤️❤️❤️❤️❤️

Kolejny załadunek dla 🇺🇦 wyruszył w trasę. Dziękujemy Łukasz

Wczoraj załadunek i już na miejscu. Wojtek i Robert bezpiecznie dotarli na miejsce. Spotkaliśmy wspaniałych ludzi, aż łezka w oku się zakręciła.

Kolejna zmiana, kolejne dary. Segregujemy i przygotowujemy załadunek kolejnego busa. To naprawdę nie są zdjęcia z wczoraj. Na wcześniejszych relacjach widzicie, że szukamy miejsc, gdzie ta pomoc trafia do potrzebujących 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦

********************

Dzisiaj (02.03.2022r.) powoli kończymy zbiórkę, której celem było dotrzeć bezpośrednio na Ukrainę lub na granicę 🇺🇦🇵🇱. Odbieramy dary, pakujemy i ostatni transport wyruszy na wschód, dziękujemy Piotrowi i Tomkowi za transport. Chwila wytchnienia, krótka narada co dalej.
Przypominamy o zbiórce Patrycji, (https://zrzutka.pl/e2emnt) której celem jest zakup agregatu prądotwórczego do zasilania sprzętu medycznego na 🇺🇦. Brakuje jeszcze 3770 zł. Jak tak może być, że ostatnia wpłata była godzinę temu, trzeba to zmienić!

Zobaczcie, tak między innymi Wasze dary czekają w Goleszowie na nowych mieszkańców z 🇺🇦💙💛 oraz podziękowania z granicy 🇺🇦❤️🇵🇱

Wszystko posegregowane i zapakowane, było trzeba sięgnąć po rezerwę bo do busa Piotra i Tomka wszystko się nie zmieściło. Patrycja zadzwoniła i Krzysztof przyjechał po resztę darów. Dziękujemy Piotrek, Tomek i Krzysiu❤️❤️❤️
Jedźcie bezpiecznie!

To nie koniec, zapraszamy wszystkich darczyńców 4 marca 2022r. w godzinach: 9:00-13:00 oraz 16:00-20:00 do remizy OSP w Zbytkowie

To już chyba ostatnie zdjęcia z granicy 🇺🇦❤️🇵🇱, komentarze zwrotne wyrażają wszystko.

********************

Kochani wolontariusze ze Zbytkowa i okolic to o Was, o Waszych dobrych ❤️❤️❤️ dla 🇺🇦 i znowu „łezka w oku się zakręciła”. Dziękujemy Krosno112.pl, dziękujemy Marcin Balon wraz z ekipą.
Osobne podziękowania dla Pani Sołtys Krościenka, Pani Aleksandry Ziębickiej. Robicie świetną robotę!

źródło: www.krosno112.pl

********************

Z Waszych 58 wpłat zakupiliśmy:
💊 środki opatrunkowe za kwotę 908.73 PLN
⚡ agregat prądotwórczy 5800 PLN
⛽ paliwo na start do agregatu 198.25 PLN
Co łącznie dało kwotę 6 906,98 PLN i wyczerpało w całości środki ze zrzutki
6906 PLN 🙂👏
Dziękujemy !!! Jesteście wspaniali !! 🙂

One thought on “Pomóż Ukrainie!”

  1. Pod adresem Pauliny, Patrycji, Ali, wolontariuszy i kierowców, za inicjatywę, poświęcony czas i ogarnięcie wszystkich aspektów organizacji sporego przedsięwzięcia, wyrazy uznania! A Ich rodzinom za cierpliwość i czasowe przejęcie obowiązków, podziękowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *