PIT najlepiej drogą elektroniczną

W związku z tym, iż od 1 stycznia 2018r. rozpoczęła się akcja rozliczeń rocznych za 2017r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Cieszynie informuje, że zeznania podatkowe składane, w formie papierowej, w siedzibie Urzędu Skarbowego będą wprowadzane w całości do systemu komputerowego bezpośrednio przy podatniku, co wiązać się będzie ze znacznie wydłużonym czasem oczekiwania na obsługę.

W związku z powyższym, kierując się poszanowaniem czasu i komfortu obsługi klienta, zapraszam i zachęcam do skorzystania z najwygodniejszej formy składania zeznań za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Taka forma rozliczenia się z podatku, to nie tylko oszczędność czasu, ale i gwarancja,że zeznanie zostało poprawnie wypełnione, ponieważ system automatycznie sprawdza, czy we wszystkie pola formularza zostały wpisane niezbędne informacje, jak również czy nie ma w nim błędów rachunkowych.

Adres strony internetowej http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym), z której można pobrać aplikację e-Deklaracje Desktop umożliwiającą przesłanie zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

Jednocześnie informuję, iż w celu autoryzacji przesyłanego elektronicznie rozliczenia rocznego, należy podać kwotę przychodu podatnika wynikającą z zeznania za 2016 rok.

źródło: Urząd Skarbowy w Cieszynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *