Pętla Górska w Brennej pokonana !

W dniu 9 marca 2019 w gminie Brenna odbyły się górskie zawody sportowe UBS 12-12. Zawody charakteryzują się nietypową formułą – zadaniem zawodników jest pokonać jak największą ilość razy wyznaczoną pętlę o długości 16 km, w czasie 12 godzin. Zawody rozpoczynają się 12 minut po 12 w południe, zaś kończą 12 minut po północy. Zawodnicy rywalizują indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach żeńskich, męskich bądź mieszanych (tzw. mixach). W tym roku z wymagającą trasą zmierzyło się 300 śmiałków. Zbytkowianin Dawid Mazgaj wraz z kolegą Dominikiem Hajto reprezentowali drużynę “Biegiem przez Chybie” w kategorii zespołów męskich.

Po bardzo wyczerpującym biegu (warunki na trasie w tym roku nie sprzyjały – padał deszcz, wiał mocny wiatr i topił się głęboki śnieg) udało się im ukończyć 6 pętli – każdy z nich przebiegł po 3 pętle o długości 16 km każda i sumie przewyższeń 700 m. – co dało im ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Warto nadmienić, że pozostali zawodnicy “Biegiem przez Chybie” również uzyskali świetne rezultaty:

W kat. solo i tym samym zwycięzcą biegu został Mariusz Miśkiewicz, który w fenomenalnym czasie pokonał trasę wyprzedzając konkurentów o ok 1 godzinę (10h 59min).

W kat. solo świetnie również pobiegł Krzysztof Święczyk, który pokonał 4 pętle w czasie 9 godz. 47 min

W kat. mix Gabriela Dawiec z Przemkiem Krupą zajęli 5 miejsce na 20 startujących drużyn.

Gratulujemy znakomitego wyniku. Zdajemy sobie sprawę ile trzeba włożyć wysiłku i zaliczyć mozolnych treningów, żeby zmierzyć się z takim wyzwaniem. Życzymy Dawidowi i jego kolegom dalszych sukcesów!