Październik w naszej świetlicy

Sporo się działo w zbytkowskiej świetlicy.
Październik rozpieszczał nas wyjątkowo piękną aurą, dzięki czemu każdą wolną chwilę spędzaliśmy na placu zabaw.
Wybraliśmy się również na spacer do pobliskiego lasu, podziwialiśmy piękną i kolorową jesień.
Na gazetkach świetlicowych zadomowiły się najpierw wesołe bajkowe stworki, a później przygotowaliśmy gazetkę profilaktyczną, promującą bezpieczeństwo na drodze pt. „WIDOCZNI- BEZPIECZNI”.
Na gazetce umieściliśmy odblaski, które można sobie zabrać i doczepić na tornister.
Dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych chętnie korzystały z dużego wyboru przeróżnych gier planszowych, z gier komputerowych oraz internetu, a kto chciał lub miał ochotę – to odrabiał zadania domowe.
16 października 2019 roku grupa „zbytkowskich delfinków” udała się na basen do Pawłowic, a tam pod czujnym okiem ratowników spędziliśmy miło i pożytecznie czas na pływaniu, nurkowaniu i super zabawach w wodzie.
23 października 2019 roku zbytkowskie bajkowe stworki i opiekunowie już po raz piąty wyruszyły w poszukiwaniu słodyczy. Z uśmiechami i wierszykami odwiedzały domy, wracając z pełnymi wiaderkami słodyczy. Więcej znajdziecie tutaj: https://solectwozbytkow.pl/bajkowe-stwory/
28 października 2019 roku pojechaliśmy autokarem do „Kina na Starówce” w Żorach na bajkę „Corgi, psiak królowej”. Po seansie napełniliśmy brzuszki w znanej i lubianej przez wszystkich restauracji.
31 października 2019 roku w świetlicy oglądaliśmy na dużym ekranie bajkę „Hotel Transylwania 3”
Poczuliśmy magię halloween’owego wieczoru.
To wszystko czym chciałam się z Wami podzielić. 

Alina Wawrzyczek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *