Najnowszy projekt Stowarzyszenia 2022

   Przez 5 lat działalności, Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa czyniło starania o środki na urzeczywistnienie pojawiających się pomysłów.

  • Na starcie uzyskało dotację na rozwój młodych podmiotów z FIO Śląskie Lokalnie (2017).
  • Realizacja wydarzeń związanych z obchodami 630 lecia miejscowości była możliwa dzięki programowi Działaj Lokalnie, Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności (2018).
  • Trzy edycje marszu nordic walking im. mjr. Józefa Płonki zorganizowano, korzystając ze środków budżetu Gminy Strumień, przeznaczonych na wspieranie i realizację zadań przez organizacje pozarządowe (2018, 2019, 2020)
  • Natomiast wydanie naszej pierwszej książki „Między życiem społecznym, politycznym a rodzinnym. Biografia mjr. Józefa Płonki 1891-1973” oraz towarzyszących wydaniu wydarzeń, umożliwił nam powiat cieszyński (2020).

W bieżącym roku przyszła pora na kolejne wyzwanie. Z przyjemnością informujemy, że z sukcesem wzięliśmy udział w otwartym konkursie dotyczącym działań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, ogłoszonym przez Gminę Strumień, uzyskując środki potrzebne do sfinalizowania projektu „Ocalić od zapomnienia”. Przyznane środki posłużą wydaniu, przez Stowarzyszenie, drugiej książki, tym razem autorstwa Grażyny Gądek.
W ramach realizacji zadania, łącząc wiedzę historyczną z rekreacją, zaprosimy Państwa na letni spacer z Autorką, trasą wyznaczoną opisanymi w książce obiektami. Młodsze pokolenie będzie miało możliwość pofantazjowania podczas planowanych zajęć plastycznych. Przewidujemy również organizację spotkania autorskiego. O terminach wydarzeń cząstkowych poinformujemy na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *