Listopad w świetlicy

„W listopadzie, w polu sadzie, cicho,szaro…”

Ale nie w świetlicy!

Tradycyjnie, jak już od wielu lat, wybraliśmy się na basen do Pawłowic, a zarezerwowany tor tylko dodał nam skrzydeł. Albo może płetw? Bawiliśmy się piłką, nurkowaliśmy, były również wyścigi pływackie oraz skoki do wody. Młodsze dzieci opanowały brodzik i zjeźdżalnie. 90 minut szybko upłynęło, ale nic nie szkodzi, ponieważ 11 grudnia znów pojedziemy na basen.

Gazetki plastyczne i tematyczne też były! Najpierw przygotowaliśmy gazetkę na 11 listopada, później na nadchodzące święta. Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach kulinarnych, a efekty naszej pracy wylądowały w brzuszkach.

27 listopada 2019 roku pojechaliśmy do „Kina na Starówce ” w Żorach, tym razem na premierę bajki „Kraina Lodu 2”

30 grudnia pojedziemy na „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.
Masz ochotę jechać z nami? To zapraszam do świetlicy po zgodę.

Czekaliśmy, jak i wszyscy mieszkańcy Zbytkowa na największe wydarzenie, a mianowicie na nowy wóz strażacki i z tej to okazji dzieci przygotowały laurkę i przekazały ją panu Markowi. To, co się działo w ten wieczór 28 listopada, to był istny show: muzyka, dymy, flary, drony, oklaski i łzy też się pokulały. Mieliśmy okazję z bliska obejrzeć wóz strażacki i nawet byliśmy w kabinie kierowcy. Widać było, że strażacy są szczęśliwi i zmotywowani do działań – „Rycerze Floriana” – to WY.
Już jest grudzień, więc do dzieła: zapraszam do świetlicy na zajęcia, nie będziesz się nudzić – obiecuję. 

Alina Wawrzyczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *