IV Marsz Nordic Walking – za nami!

Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa zaplanowało na 6 sierpnia 2022 r. IV marsz nordic walking im. mjr. Józefa Płonki. Poprzedniego dnia żar lał się z nieba, a dziś od rana:

Ale mamy dzień ponury
To wiatr skłócił wszystkie chmury
Wczoraj pięknie w parach szły
Dzisiaj kap kap leją łzy (…) 
—-
(Piotr Rubik – Pogoda)

Od rana wydzwaniamy do siebie: iść albo nie iść? Oto jest pytanie. Nie odrywamy oczu od radaru pogodowego. W końcu decyzja: idziemy! Meldujemy się w punkcie zbiórki i czekamy na uczestników. 

Są, prawie co do jednego. Startujemy z miejsca, w którym patron wydarzenia spędził większą część życia. 

Rozpoczynamy rozgrzewką pod okiem Adama Kuśki, który towarzyszy nam od lat, za co serdecznie dziękujemy I ruszamy w ten trochę survivalowy marsz. Idą z nami członkowie Stowarzyszenia, burmistrz Strumienia Anna Grygierek, radny powiatowy z żoną, sołtys Pawłowic z rodziną i kilku chłopców z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu, którzy pięknie integrują się z grupą. W końcu łapie nas mżawka, a nie ma dokąd uciec, akurat jesteśmy w połowie drogi. Lekko przemoczeni, w stylu mokrych Włoszek i Włochów też, dobijamy do mety. Czeka na nas kilkoro członków SMZ z ciepłym posiłkiem, kawą, herbatą i gadżetami do ,,marszowej kolekcji”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wydarzeniu. Serdeczne podziękowania dla OSP Zbytków za pomoc w organizacji wydarzenia i wspaniałe zabezpieczenie trasy.

Do zobaczenia na kolejnym marszu!

Marsz sfinansowano ze środków własnych Stowarzyszenia Miłośników Zbytkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *