II Biesiada Piwna – już za nami!

Ależ to było wydarzenie! Głosy zdarte od przyśpiewek, nogi bolą od tańców, noc zarwana, jak w tej piosence „I znowu nieprzespana noc!” Ale było warto! Było super!

Kiedy rok temu zorganizowaliśmy po raz pierwszy Biesiadę Piwną w Zbytkowie, od razu wiedzieliśmy, że to będzie nasza flagowa impreza. Ludzie wychodząc z imprezy byli zachwyceni.

Ale to nie jest problem, by zorganizować coś po raz pierwszy. Prawdziwym wyzwaniem jest utrzymanie poziomu albo podwyższenie go. Cóż, nie bawmy się w fałszywą skromność. II Biesiada Piwna w Zbytkowie była JESZCZE lepsza!

Przepyszne jedzenie, które zachwyciło wszystkich: duże, doprawione miodem i piwem golonki, gęsty żurek, wiejski stół z wędlinami, serami, smakowitymi ogórkami i przetworami, przepysznym miodem, owocami… No i piwo! Cieszyńskie!

Nikt tak nie potrafi zachęcić Zbytkowian i nie tylko do wspólnej zabawy, jak pan Zbyszek Wobik. „Od Cieszyna sypana dróżeczka” na ponad 100 gardeł brzmiało przepięknie! A potem tańce do późnych godzin nocnych. I na odchodne: „To kiedy będzie biesiada w przyszłym roku? Zapiszcie nas już!” Może to zasługa muzyki. Może jedzenia. Może to ten pamiątkowy kufel, smycz i przypinka. A może po prostu dobra, wyjątkowa atmosfera?

Zatem informujemy: 12 października 2019 roku.

Drodzy czytelnicy, teraz miejsce na podziękowania dla osób, bez których byłoby nam trudno stworzyć wydarzenie, które nazwane zostało „Najlepszą imprezą tego roku”. To dla nas niesamowity komplement.

Dziękujemy Czesławowi Kuboszkowi, Damianowi Brzozie, Zbigniewowi Sikorze, Robertowi Mazgajowi oraz Anicie i Marcinowi Grzyb wraz z dziećmi za pomoc przy przygotowaniu i posprzątaniu sali. Dziękujemy za dostarczone przepyszne ciasta, za smaczne przetwory, sery, wędliny, pieczywo (Alina Wawrzyczek, Alina Piętka, Anita Grzyb, Bożena Badura, Dawid Marut, Eugeniusz Kowalski Grażyna Gądek, Grażyna Jaczewska, Izabela Kuboszek, Joanna Omozik, Katarzyna Mazgaj, Lilla Salachna-Brzoza, Paulina Wawrzyczek, Renata Dolniak). Dziękujemy Adamowi Szmajduchowi za owoce, Pasiece Rodzinnej Żur za przepyszny miód, rodzinie Anny i Arnolda Lapczyków za najlepsze masło – bo od zbytkowskich krów! Dziękujemy także naszym sponsorom, którzy przekazali nagrody: Bogusław Goik, Ewa i Krzysztof Zawada, Tadeusz Kudła, Teresa Pryczek oraz Zyta i Mirosław Dziędziel.

Drodzy Państwo: dziękujemy za Wasze dary! To między innymi dzięki nim to wydarzenie było tak dobre!

Szczególnie pragniemy podziękować państwu Izie i Henrykowi Nowakom, za przepyszne jedzenie! Karolinie, Roksanie i Darii za pomoc w obsłudze tego wydarzenia, ale szczególnie wielkie uściski i podziękowania dla Marka Omozika i OSP Zbytków, którzy zawsze wspierają nas w naszej pracy oraz Browarowi Zamkowemu w Cieszynie za to, że zaufali nam i objęli patronatem to wydarzenie. I znowu mały Zbytków miał szansę zaistnieć!

Szanowni Państwo, to była niesamowita impreza. Ogrom pracy i poświęcenie warte było wszystkiego. Wasze uśmiechy i podziękowania, Wasza życzliwość, którą wysyłacie nam od niedzieli – to naprawdę wspaniałe, wzruszające i motywujące do dalszej pracy.

Dziękujemy za pomoc, za obecność.

A teraz: „na prawo, na lewo, do góry, w dół. I ręką w stół!”

Organizatorzy:

Dawid Marut, Paulina Wawrzyczek, Renata Dolniak, Krzysztof Dolniak, Katarzyna Mazgaj, Janusz Mazgaj, Alina Wawrzyczek, Bogusław Wawrzyczek

PS. Podczas imprezy nie ucierpiały żadne stoły w OSP Zbytków.

Paulina Wawrzyczek

1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego.

Nawet taka ilość szkodzi zdrowiu kobiet w ciąży i jest niebezpieczna dla kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *