Wielkanocne Inspiracje

Już niedługo będziemy obchodzić Święta Wielkanocne, dlatego zbytkowskie koło gospodyń razem z Biblioteką postanowiło poprzez wystawę „Wielkanocne Inspiracje” przenieś zwiedzających
w czas wiosenny już teraz. Prace które można za sprawą zdolnych rąk Pani Stanisławy Omozik oglądać na wystawie wydłużą radosną atmosferę i przeżywanie jarych godów o prawie miesiąc.

„To co zobaczycie zostanie w Was, a przez cały okres wystawy można przyjść i napawać się sztuką rękodzielniczą na nowo i szukać w niej inspiracji” – padło stwierdzenie na otwarciu wystawy. Wśród licznych gości i rodziny naszej lokalnej artystki nie zabrakło sołtysa i radnego Zbytkowa Bogusława Wawrzyczka, prezesa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej – Koło w Strumieniu Bronisława Świeżego, redaktor Nowej Formacji Joanny Sosny, członka zarządu Lokalnej Grupy Działania „Cieszyńska Kraina” Cecylii Skowron, przewodniczącej KGW Zbytków Anny Pieczki, delegacji
z KGW Zabłocie i KGW Drogomyśl.

Wystawa jest bardzo ciekawa i pomysłowa, a prace piękne. Serdecznie gratulujemy twórczyni!

Dziękujemy kierownik Biblioteki Katarzynie Mazgaj za udzielenie nam gościny. Bardzo sobie cenimy przychylność Pani Kasi, która wspiera działania KGW polegające na propagowaniu sztuki rękodzielniczej, a ta niewątpliwie związana jest z krzewieniem lokalnych tradycji i kultury.
Za sprawą Mini Galerii Sztuki jaką dla Nas jest Biblioteka w Zbytkowie możemy zaprezentować nie tylko sztukę ale i lokalnych twórców.

Wielkie dzięki wszystkim za udział w wernisażu, Grażynie Olszewskiej za pomoc w organizacji wydarzenia, Sylwii Szczepańskiej za przygotowanie fotorelacji.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach pracy Biblioteki w Zbytkowie.

Wystawa potrwa do 28 marca 2024 r.

Ewelina Szczepańska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *