Wakacje w świetlicy

Jak ten czas leci…
Nie tak dawno były święta, a tu już wakacje się zaczęły. Nadrabiając zaległości, chcemy przypomnieć w skrócie, co w tym czasie działo się w świetlicy.
Niewątpliwie jedną z naszych świetlicowych atrakcji są wyjazdy do „Kina na Starówce” w Żorach. Dzieci biorące udział w zbytkowskim kolędowaniu w nagrodę pojechały na bajkę „Królik Piotruś”, sprytny królik, który ma wiele pomysłów, jak przechytrzyć nowego właściciela ogródka. Super bajka dla wszystkich – polecamy. Starsi wybrali się na premierę filmu „Han Solo Gwiezdne Wojny- historie”, poznaliśmy nieznane wcześniej przygody najsłynniejszego przemytnika w galaktyce! Ostatnio byliśmy w kinie na bajce „Wyszczekani”, bajka o psie Maxie, który jest policjantem i próbuje złapać złoczyńców. Przy pomocy opiekuna, tajnego agenta Franka, przechytrzyli chciwych i agresywnych przemytników i uwolnili porwane zwierzaki. Serdecznie polecamy tę przygodową wyszczekaną i wymerdaną komedię.
Raz w miesiącu jedziemy na basen do Pawłowic, już prawie każde dziecko uczęszczające do świetlicy umie pływać, a kto jeszcze nie umie, to ma okazję się nauczyć, zapraszam na basenie, jest super! Korzystamy z basenu, z jaccuzi, zjeżdżalni – na sportowo spędzamy wolny czas.
Wzięliśmy również udział w konkursie fotograficznym „Zbytków widzę” i w dwóch kategoriach wiekowych zdobyliśmy pierwsze miejsca. Jesteśmy wszędzie: na Dniu Matki, na festynie przedszkolnym, na rodzinnej wycieczce do Białogrodu, weżniemy również udział w marszu nordic walking. Wszystkie te imprezy są związane z Jubileuszem 630-lecia naszego pięknego Zbytkowa.

Wakacje się rozpoczęły i obiecuję, że też będzie się działo, zachęcam do wzięcia udziału w zajęciach, świetlica jest otwarta cały lipiec.

Świetlica w Zbytkowie – oferta dla dzieci i młodzieży

PONIEDZIAŁKI w lipcu (2, 9, 16, 23, 30)
Zabawowy poniedziałek: planszówki, karcianki i inne zgadywanki

WTORKI w lipcu (3, 10, 17, 24, 31)
Czarodziejski dzień – artystyczne zajęcia plastyczne

ŚRODY w lipcu – WYCIECZKI
04.07 Tajemnice Dworu Kossaków – gra terenowa, ognisko
dopłata 25 zł

11.07 Wycieczka do Multikina w Czechowicach-Dziedzicach
dopłata 11 zł

18.07 Wakacyjny Piknik Kulinarny. Warsztaty w Zabłociu
dopłata 5 zł

25.07 Wycieczka do Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu
dopłata 25 zł

CZWARTKI w lipcu (5, 12, 19, 26)
Kalejdoskop życzeń – przyjdź i baw się

PIĄTKI w lipcu (6, 13, 20, 27)
Ruch to zdrowie – zabawy w klasy i inne wygibasy
Wyjazdy odpłatne. Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy.

Dodatkowe Informacje:
W dniach, w których organizowane są wyjazdy, świetlica będzie nieczynna. Liczba miejsc na wyjazdy jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisu i wpłaty! Szczegółowe informacje pod nr. tel. 33 857 13 92 Oprócz działań dodatkowych świetlica będzie organizowała czas wolny zgodnie z godzinami otwarcia.
Godziny otwarcia świetlicy w czasie wakacji (od 25.06 – 31.07.2018):
Poniedziałek: 9.30-15.30
Wtorek: 10.30-16.30
Środa: nieczynne – wycieczka
Czwartek: 9.30-15.30
Piątek: 10.30-16.30

Zapraszamy również do skorzystania z innych ofert spędzenia wolnego czasu w gminie Strumień. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *