Wakacje 2023 – migawki z „życia świetlicy”

Jak ten czas leci, nie tak dawno pisałam o feriach, a tu już upragnione i wyczekiwane przez dzieci wakacje. W naszej świetlicy czas biegnie szybko, dużo się dzieje, zajęcia dostosowane są do każdej grupy wiekowej. Jedni grają w bilard, inni w tenisa stołowego, a jeszcze inni w gry na komputerach i na konsoli PS-4. Są też oczywiście zajęcia plastyczne, na których wykonujemy różne ciekawe prace, powstał piękny wspólny obrazek przedstawiający głębię oceanu, wykonaliśmy kamiennego świetlicowego węża, który cały czas pilnuje wejście do świetlicy, z szyszek zebranych na spacerze powstały cudowne zwierzątka. Prawie codziennie wychodzimy na spacerki, zbieramy polne kwiatki, trawy i zioła, a z nich wykonaliśmy bransoletki na rękę, bukieciki dla mam oraz przestrzenną pracę z wyklejonymi kwiatuszkami, oczywiście kto chciał, mógł zabrać do domu swoją pracę.
Co by to były za wakacje bez gier i zabaw na dworze, codziennie wychodzimy na plac zabaw i na boisko za OSP Zbytków, a tam można szaleć na całego. Na placu zabaw bawimy się w głuchy telefon i kalambury a na boisku gramy w piłkę nożną i siatkówkę plażową.
Na zajęciach kulinarnych piekliśmy muffinki i nasze ulubione gofry. Dziewczynki wszystko przygotowały, a pieczenie zostawiły dla mnie. Wszystko, wszystkim smakowało i o to właśnie chodziło.
5 lipca poczuliśmy magię świąt, i tak to samym środku lata dostaliśmy mnóstwo super prezentów, a mianowicie: konsolę PS4, monitor, 3 fantastyczne gry: Lego City Tajny Agent, Gwiezdne wojny, oraz grę Fifa 23 do tego 2 pady, grę Cashflow oraz zabawki do piaskownicy. Dziękujemy pani Burmistrz Annie Grygierek i pani Agnieszce Korzeniewskiej za zrobienie nam takiej wspaniałej niespodzianki.
Byliśmy już na pierwszej wycieczce, 7 lipca pojechaliśmy do Kina na Starówce na bajkę „Kopciuszek i kamień życia” a tam już czekał na wszystkich popcorn i napój, po bajce pojechaliśmy się troszkę pobawić na pobliskim placu zabaw.
Rozpoczynamy III tydzień wakacji, nudzie mówimy NIE!
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć świetlicowych.

Świetlica czynna cały lipiec w godzinach 9:00-15:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *