V marsz nordic walking im. mjr. Józefa Płonki za nami

Podczas piątego, jubileuszowego marszu nordic walking im. mjr. Józefa Płonki, który odbył się 22 lipca 2023 r. wszystko sprzyjało organizatorom. Nie zawiedli uczestnicy w liczbie 67 osób , dopisała aura i wreszcie nie odnotowaliśmy większych komplikacji organizacyjnych. W tym roku do zbytkowian dołączyli mieszkańcy Bąkowa, Strumienia, Zabłocia i Pawłowic oraz grupka podopiecznych strumieńskiego DPS wraz z opiekunką.

Marsz rozpoczął się solidną rozgrzewką pod okiem naszej mieszkanki, Justyny Bąkowskiej, po czym piechurzy wyruszyli w 4,5 km trasę, którą w newralgicznych punktach zabezpieczali, jak zwykle życzliwi, strażacy z OSP Zbytków. W punkcie docelowym czuwała ekipa medyczna. Szczęśliwie obyło się bez konieczności medycznej interwencji, uczestnicy, co do jednego, dotarli do mety bez urazów i o własnych, lekko nadwątlonych wysiłkiem, siłach. Tu czekał na każdego ciepły posiłek, pyszny kołaczyk i tradycyjnie, pamiątkowy gadżet. Wśród dorosłych rozlosowano dodatkowo nagrody przygotowane przez Stowarzyszenie. Natomiast udział najmłodszych uczestników doceniła goszcząca na marszu, burmistrz Anna Grygierek, obdarowując maluchy zabawkami.

Wszystkim uczestnikom i organizacjom wspierającym dziękujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku.

.
Projekt dofinansowany z budżetu gminy Strumień w ramach środków na wspieranie realizacji zadań przez organizacje pozarządowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *