Stowarzyszenie podsumowało 2019 rok

Podsumowując 2019 rok, zacznę od podziękowań.
Bo to tak, jak na rozdaniu Oscarów: gdy dziękuje się tym najważniejszym, puszczają muzykę i trzeba się spieszyć, nikt już na to nie zwraca uwagi.

Zatem dziękuję za ogrom pracy, którą w działalność Stowarzyszenia Miłośników Zbytkowa wkłada Renia, Ania, Lillka, Janusz, Boguś i Dawid. Nie bez powodu podczas Zebrania Walnego nazwałam Zarząd dobrze naoliwioną maszyną. Tak po prostu jest, a wszystko w atmosferze ogromnego szacunku, zrozumienia i przyjaźni. Dziękuję także Komisji Rewizyjnej oraz członkom zbytkowskiego Stowarzyszenia, za całą pracę, którą wkładają na rzecz naszej małej organizacji.

Wszystko opiera się na relacjach. W dobrej atmosferze chce się pracować i działać. Chce się tworzyć i dawać siebie innym. Tworzymy, ale i uczestniczymy. Korzystamy z dobytku współczesnych czasów, ale pamiętamy o tradycji, o korzeniach.

Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa to organizacja, która od samego początku działała i działa nadal z innymi organizacjami, funkcjonującymi na terenie naszego sołectwa. Wiele udało nam się osiągnąć właśnie dzięki temu, że wypracowaliśmy wspaniałe i trwałe relacje z OSP, świetlicą, biblioteką i przedszkolem. Goszczący nas w swojej placówce MGOK to kolejny przyjaciel na zawsze. I chociaż staramy się wypracować solidną samodzielność, jeśli chodzi o np. sprzęt czy zasoby ludzkie, to wiemy o tym doskonale, że najlepiej pracuje się razem.

Każdy z nas jest inny. Reni jak nikomu innemu wychodzi robienie księgowości, zaś Janusz jest drobiazgowy w tym najlepszym znaczeniu. Trzyma nas wszystkich w ryzach.

Przełożyliśmy swoje plusy – na plusy dla Stowarzyszenia. I chociaż nadal myślimy o sobie, jako o „młodej organizacji”, to mamy za sobą już ogrom doświadczeń. I tak, nie ukrywamy tego, że jest nam po prostu miło, gdy słyszymy słowa pochwały, wsparcia.

2020 będzie rokiem wypełnionym wyzwaniami.
Już na tę chwilę mamy otrzymane dwie dotacje, na nasze działania: z Urzędu Miasta w Strumieniu i z Powiatu Cieszyńskiego. To jeszcze nie koniec!

Naszym małym marzeniem, jest dotarcie do Was. Pragniemy, by Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa rosło w siłę, ale potrzebujemy do tego Was.

Wiele osób może mieć wątpliwości. Narzekamy na brak czasu, na obowiązki. Jasne, rozumiemy to. Ale zaręczamy i potwierdzamy to na przykładzie nas i innych członków SMZ, że praca społeczna, to przyjemność, a nie przykry obowiązek.

Skoro wybraliśmy Zbytków na miejsce do życia, skoro wypuszczamy tu korzenie, to warto działać i warto to robić wspólnie.

Z tego miejsca zapraszam Was do śledzenia naszej facebook’owej grupy dla członków i sympatyków SMZ: www.facebook.com/groups

Polecam także nasz challenge „W 2020 r. dołączę do Stowarzyszenia Miłośników Zbytkowa”: www.facebook.com/events

Dziękuję wszystkim uczestnikom Zebrania Walnego. 

Paulina Wawrzyczek

Sprawozdanie z działalności Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Zbytkowa w roku 2019.

Protokół z Zebrania Walnego Stowarzyszenia Miłośników Zbytkowa 20 lutego 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *