Stoły Wielkanocne w Zbytkowie

Kto by pomyślał, że na kilka dni przed rozpoczęciem wiosny, nasza okolica oprószona będzie śniegiem, a mróz będzie szczypał policzki… Ale surowa aura w żaden sposób nie pokrzyżowała naszych planów i możemy powiedzieć, że kolejne wydarzenie z Kalendarza Jubileuszowego okazało się sukcesem.

I chociaż to Boże Narodzenie kojarzy się ze śniegiem i mrozem, w zbytkowskiej remizie przez całe popołudnie, aż do wieczora rządziły smaki wielkanocnych potraw.
Pokaz stołów wielkanocnych to stały punkt, wśród wydarzeń, które odbywają się w naszej gminie. Tym razem gospodarzyliśmy w Zbytkowie. Jak co roku panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich wraz z gośćmi z Czech i Słowacji, przygotowali pyszne dania, idealnie pasujące do wielkanocnego świętowania. Były więc potrawy z jajkiem w roli głównej, były smaczne ryby, pyszne mięsa, cudnej urody ciasta, a i nawet coś na trawienie.

Goście z całej gminy i nie tylko zjechali się, by pokosztować wspaniałych dań, a przy okazji zainspirować się i być może odwzorować coś w domowym zaciszu.

Pragniemy podziękować Kołom Gospodyń Wiejskich z Bąkowa, Drogomyśla, Pruchnej, Zabłocia i Zbytkowa, gościom z Czech i Słowacji, Burmistrz Strumienia, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Strumieniu oraz gospodarzowi obiektu – OSP Zbytków za wspaniałą gościnę.

Reportaż portalu OX.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *