„Między życiem politycznym, społecznym a rodzinnym. Biografia majora Józefa Płonki (1891-1973)”

Mamy to!

Działalność społeczna, praca dla społeczności lokalnej w 2020 roku nabrała zupełnie nowego znaczenia. Potrzebowaliśmy się nawzajem. Nowa rzeczywistość sprawiła, że musieliśmy nauczyć się żyć w ograniczeniach, troszczyć się o siebie, uważać. Musieliśmy ograniczyć kontakty społeczne, rodzinne, przyjacielskie. Ba, wciąż musimy to robić.

2020 nie brał jeńców.

Typowe dla nas, dla Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Zbytkowa, jest to, że na początku roku planujemy. Instytucje rozpoczynają nabory wniosków do projektów, a my w nowej, pandemicznej rzeczywistości powędrowaliśmy ulicami Zbytkowa podczas kolejnego Marszu Nordic Walking.

Drugi projekt zaplanowany był na wiele miesięcy.
Kolejne obostrzenia, zakaz zgromadzeń, zamknięte szkoły – to wszystko komplikowało nam cały plan. Ale staramy się pozytywnie do tego podchodzić i część zadań została przeniesiona do sieci.

Dzięki temu powstał e-book p. Grażyny Gądek, uczniowie szkół otrzymali materiały do pracy, no i „wisienka na torcie”: mamy naszą pierwszą książkę, którą wydało Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa.

Oto i ona! Autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego i Anny Szczypki-Rusz, opowiada o losach wyjątkowego człowieka, jakim był major Józef Płonka.

Paulina Wawrzyczek

Materiał realizowany jest przez Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa w ramach projektu „Pamięć o Majorze”.
Zadanie współfinansowane z budżetu Powiatu Cieszyńskiego.

#PamięćoMajorze
#StowarzyszenieMiłośnikówZbytkowa
#PowiatCieszyński
#StarostaCieszyński
#StarostwoPowiatowewCieszynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *