Jurajski Festiwal Biegowy

Kolejny sportowy sukces wśród mieszkańców naszego sołectwa!

Pan Michał Brandys (Yno On) reprezentował Zbytków w Podlesicach w gminie Kroczyce, biorąc udział w Jurajskim Festiwalu Biegowym w zawodach o nazwie Ultra Jura 100km.

Biegam od 6 lat. Reprezentuję klub Yno Ultra. Specjalizuję się w biegach górskich na długim dystansie. Jestem tzw ultrasem – wyjaśnia pan Michał.

Oficjalnie dystans zawodów wynosił 111km, ale jego zegarek pokazał ok 115km ! Czas 16h01m44s i miejsce 18 na około 60 uczestników. To fantastyczny wynik!

O samych zawodach: odbywały się one na Jurze krakowsko-częstochowskiej. Teren był bardzo urozmaicony (różne rodzaje nawierzchni, rzeźby terenu), trasa przebiegała obok skał i formacji skalnych lub przez nie, przez lasy i pustynię Siedlecką !

Była mgła w nocy, były opady deszczu, był ból, pot, byli wspaniali biegacze i cudowni wolontariusze na bogato zaopatrzonych punktach żywieniowych – dodaje nasz ultras. – Pozostały dobre wspomnienia, pęcherze na stopach, odparzenia, obtarcia, zakwasy oraz chęć powrotu za rok na najwspanialszą trasę biegową na jakiejkolwiek byłem.

Panu Michałowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne wyzwania!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez Pana Michała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *