Jubileusz 630-lecia Zbytkowa – sierpniowe wydarzenia

Śląsk od zawsze był bardzo mocno związany z hodowlą gołębi. Gdy w innych regionach kraju ptaki te nazywane są „latającymi szczurami”, tak na Południu, na Śląsku, bardzo często były czymś znacznie ważniejszym. Typowym zachowaniem panów, którzy po odejściu na „penzyję” nie mieli co ze sobą zrobić, był początek bawienia się w pszczelarstwo i właśnie w hodowlę gołębi. Tak rodzi się pasja. Pasja, która jeszcze kiedyś przechodziła z pokolenia na pokolenie, ale teraz nieco wymiera…

Ale są jeszcze organizacje, które pielęgnują to nietypowe hobby i sport. Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych należy do czołówki. I tak się składa, że od wielu lat mamy swój oddział, a dokładniej mówiąc – sekcję – również w Zbytkowie.

Chcąc nieco przypomnieć mieszkańcom o tradycji, która niegdyś była bardzo popularna w naszej wsi, PZHGP sekcja w Zbytkowie wraz z Komitetem Organizacyjnym Jubileuszu 630-lecia naszego sołectwa, organizują wyjątkowe wydarzenie: Drzwi Otwarte!

Zapraszamy 11 sierpnia o godz. 15:00 na spotkanie, które odbędzie się na placu przed strażnicą (w razie niepogody: w świetlicy – o ew. zmianie będziemy informować).

Podczas Dni Otwartych będzie można dowiedzieć się czegoś o samych gołębiach, o historii tego nietypowego sportu, także o tym, jak wygląda hodowla, zegary (współczesne i dawne) i o co tak naprawdę chodzi w tym wszystkim.
Wydarzenie potrwa do godz. 17. Zapraszamy!

Drugie sierpniowe wydarzenie, to Zlot motocyklowy w Zbytkowie, wydarzenie, na które czeka każdy, kto kocha prędkość, zapach benzyny, mocne wrażenia! Coś dla miłośników motoryzacji: dwóch, trzech oraz czterech kółek!

Spotykamy się 25 sierpnia o godz. 13:00 na terenie OSP Zbytków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *