Jubileusz 630-lecia Zbytkowa – kwietniowe wydarzenia

Kwiecień-plecień, bo przeplata… a w naszym Jubileuszowym Kalendarium prawdziwa przeplatanka wydarzeń!

Zaczniemy na sportowo – to tak w ramach rozruchu na wiosnę i po świątecznych smakołykach.

Już po raz kolejny w zbytkowskiej świetlicy rozegramy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa. 6 lat temu wydarzenie zostało zapoczątkowane przez ówczesną sołtys – Cecylię Skowron, a aktualnie pielęgnowana jest przez nowego sołtysa – Bogusława Wawrzyczka.

6 kwietnia o godz. 16:00 do rywalizacji stanie zbytkowska młodzież, natomiast 7 kwietnia punktualnie o 10:00 powalczą dorośli. Rok temu w młodzieżowych rozgrywkach wygrał Kordian Szczypka, a wśród dorosłych Marek Omozik. Czy uda się im utrzymać tytuł?

Zapraszamy do zapisów w świetlicy, do 5 kwietnia! Zapraszamy również kibiców!

14 kwietnia władzę w Zbytkowie przejmą… księżniczki! Koło Gospodyń Wiejskich po ubiegłorocznym sukcesie Babskiego Combru, po raz drugi zaprasza wszystkie panie do wspólnej zabawy. Spotykamy się o godz. 17:00 w zbytkowskiej strażnicy. Tego dnia każda z Was będzie mogła uruchomić swoją królewską naturę! Panowie, Wy zostajecie w domu i pilnujecie królestwa.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie na plakatach.

Mamy nadzieję, że mrozy i wiatry odpuszczą, i wraz ze zbytkowskimi przedszkolakami będziemy mogli świętować Dzień Ziemi bez zimowych kurtek, czapek i szalików.

26 kwietnia w OSP Zbytków zostanie zorganizowane spotkanie przedszkolaków oraz zaproszonych gości, a następnie odbędzie się marsz ekologiczny wokół strażnicy.

Zaś o godz. 16:00 spotkamy się, by wspólnie posprzątać naszą Małą Ojczyznę.

Jednocześnie przypominamy, że od 2 kwietnia do 4 maja można wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zbytków widzę”. Regulamin konkursu dostępny jest pod tym linkiem: 

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Zbytków widzę”

Karta zgłoszenia do konkursu fotograficznego „Zbytków widzę”

Karta zgłoszenia niepełnoletniego do konkursu fotograficznego „Zbytków widzę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *