Jak oni wędrowali!

Już chyba oficjalnie można powiedzieć, że Marsz Nordic Walking im. mjr. Józefa Płonki, który organizowany jest w Zbytkowie, wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń na terenie Gminy Strumień. Potwierdza to co roku spora frekwencja oraz to, że uczestnicy sami zagadują, czy w tym roku Marsz się odbędzie.

I mimo trudności, odbył się. W reżimie sanitarnym, z dystansem społecznym, ale na nowej trasie, którą nazwaliśmy „Malinową Ósemką”, by jeszcze lepiej poznać nasz mały Zbytków, by pokazać naszą Małą Ojczyznę.

Może nie zabrzmi to zbyt skromnie, ale nas, Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Zbytkowa, bardzo to cieszy i napawa dumą. Szczególnie, że mamy wyjątkowych partnerów, do realizacji tego wydarzenia. Jak co roku, Marsz Nordic Walking dofinansowany był z budżetu Gminy Strumień w ramach środków na wspieranie realizacji zadań przez organizacje pozarządowe, za co serdecznie dziękujemy. Świetna realizacja na wysokim poziomie nie odbyłaby się również bez nieocenionej pomocy druhów z OSP Zbytków i członków PCK, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników.

Cieszymy się, że jak co roku, w Marszu biorą udział całe rodziny, dzieciaki, dorośli, seniorzy. To wspaniała okazja do poznania ciekawego sportu, pod znakomitym okiem naszego „trenera” Adama Kuśki, ale przede wszystkim do wspólnego spędzenia czasu. Wydarzenie to stało się na tyle popularne, że biorą w nim udział nie tylko mieszkańcy Zbytkowa, ale i z ościennych sołectw Gminy Strumień, Gminy Pawłowice, Gminy Pszczyna.

Podziękowania dla: pani Burmistrz Anny Grygierek i gminie Strumień za środki i możliwość realizacji tego wydarzenia, dla Marka Omozika i strażaków za zapewnienie bezpieczeństwa, podziękowania dla Adama Kuśki, który nam nie odmawia i zawsze daje „wcierę” na rozgrzewce, podziękowania dla przedstawicieli PCK za opiekę, dla właścicieli gruntów za możliwość przejścia po ich własności oraz dla zaproszonych dla gości i uczestników, za obecność, udział i sportowe emocje. Podziękowania dla członków Stowarzyszenia Miłośników Zbytkowa za realizację tego wydarzenia.

A teraz czas na zdjęcia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *