Dofinansowanie dla sołectwa Zbytków

Sołectwo Zbytków naprzeciw kulturze” to nazwa zadania, które w Konkursie Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych, organizowanego przez Urząd Marszałkowski, znalazły się na liście do dofinansowania. O pomoc finansową mogły ubiegać się sołectwa za pośrednictwem gmin. Rada Sołecka Zbytkowa podjęła uchwałę stwierdzającą potrzebę realizacji przez gminę zadania, a gmina Strumień zgłosiła wskazane przez sołectwa zadania do udziału w konkursie. „Chcemy tym samym oddać inicjatywę tym, którzy najlepiej wiedzą, czego konkretnie potrzebują” – komentował w marcu br.  Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego.
Wnioskowana kwota dofinansowania to 7990 zł. Kwota całkowita zadania realizowanego przez sołectwo wynosi 10000 zł.
Na 2018 rok przypada Jubileusz 630-lecia Sołectwa Zbytków, który jest pierwszą, tak ważną okolicznością w życiu miejscowości, dlatego postanowiono, by wykorzystać ten fakt i przygotować szereg imprez, których zadaniem będzie podkreślenie ważności tego roku:

  1. W czerwcu odbędzie się rodzinna wycieczka do Białogrodu – osady warownej z X wieku, która znajduje się w Strumieniu. 
  2. 15 września rozpoczną się obchody jubileuszowe, a w tym rekonstrukcja historyczna, występ zespołu regionalnego “Strumień”, występy zbytkowskich przedszkolaków, pokaz stroju cieszyńskiego (damskiego i męskiego), wystawa pamiątek oraz zdjęć, kończąc na tradycyjnej zabawie dla mieszkańców i gości.

W organizację tych wydarzeń włączone są wszystkie instytucje, które funkcjonują na terenie sołectwa. Impreza główna odbędzie się na terenie OSP Zbytków.
Lista rankingowa zadań rekomendowanych do udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej w ramach Konkursu Przedsięwzięć inicjatyw lokalnych na realizacje przez gminy zadań istotnych dla sołectw województwa śląskiego tutaj.

Lista Rankingowa

źródło: www.slaskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *