W Zbytkowie powstanie Stowarzyszenie?

 

Szanowni Mieszkańcy, drodzy sąsiedzi, przyjaciele!

Jubileuszowy rok 2018 przyniesie nam wiele wyzwań. Organizacja całorocznego kalendarza wydarzeń i imprez wymaga solidnego planu i wyłącznie przemyślanych decyzji. Mamy już ramowy plan wydarzeń, mamy głowy pełne pomysłów. Jednym z najważniejszych jest to, by w Zbytkowie powstało Stowarzyszenie.

Organizacja ta pomoże nam nie tylko bardzo dobrze przygotować Rok Jubileuszowy, ale także da podwaliny pod dalsze działania, na kolejne lata.

Naszym wzorem są Stowarzyszenia, które prężnie działają na terenie Gminy Strumień: Stowarzyszenie w Pruchnej, na czele z Henryką Brańczyk, Stowarzyszenie drogomyskie. Podjęliśmy także wstępne, organizacyjne rozmowy, ze Stowarzyszeniem w Rudniku, a także z maleńkiej miejscowości Żurawnica w woj. lubelskim. W każdej z tych miejscowości, Stowarzyszenia stały się kołem napędowym, który nie tylko jednoczy mieszkańców, ale także zajmuje się organizacją czasu wolnego dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Naszym marzeniem jest, by zgodnie z sentencją Horacego – pozostawić po sobie pomnik, dla przyszłych pokoleń.

Kochani, ale stowarzyszenie to LUDZIE. Młodsi, pełni werwy i pomysłów, starsi – ze swoim doświadczeniem, i najstarsi, którzy są prawdziwym skarbem, ze swoją wiedzą i historią.

Potrzebujemy Was! Wszystkich i każdego z osobna. Zapraszamy Was na spotkanie założycielskie, które odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 18:00 w sali KGW Zbytków. Przyjdźcie, porozmawiajmy, zróbmy to!

Gorąco zapraszamy, liczymy na ogromny odzew ze strony mieszkańców. 26.04, godz. 18:00 KGW. Bądźmy tam razem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *