Mamy to! Zbytkowskie Stowarzyszenie z pierwszą dotacją!

     Nasze niedawno założone Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa brało udział w programie Dotacja na rozwój młodych podmiotów. Złożony przez nas projekt „Szansa na lepszy start” znalazł się w gronie blisko 300 organizacji, które starały się o dotację i udało się! Stowarzyszenie pozyskało kwotę 5000 złotych (przy wkładzie własnym wynoszącym 5%, czyli 250 zł) na rozwój Stowarzyszenia.

Zarząd Stowarzyszenia uznał, że pieniądze te przede wszystkim należy zainwestować w sprzęt, który jest niezbędny do prac organizacji. Zakupiono: komputer przenośny wraz z niezbędnym oprogramowaniem biurowym i akcesoriami, dysk przenośny zewnętrzny, drukarkę, aparat fotograficzny z akcesoriami, stojak reklamowy (potykacz).

– Zdecydowaliśmy się na zainwestowanie tej kwoty w sprzęt, który będzie bardzo potrzebny do codziennej pracy Stowarzyszenia, również po to, by uniezależnić nas od innych osób i firm – wyjaśnia Renata Dolniak, skarbnik Stowarzyszenia.

Przedstawiciele stowarzyszenia: Renata Dolniak oraz Katarzyna i Janusz Mazgajowie, brali udział w spotkaniu, które było organizowane przez Fundację Fundusz Lokalny RAMŻA, Centrum Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej. Szkolenie to pozwoliło na jeszcze efektywniejsze zarządzanie zdobytą dotacją.

– Praktycy pokazali nam wszelkie cenne wskazówki, które będą nam przydatne przy rozliczeniu naszej pierwszej dotacji na rozwój młodych podmiotów w ramach konkursu FIO – Śląskie Lokalnie 2017 – dodaje R. Dolniak.

Pozyskanie dotacji na rozwój młodego podmiotu to niewątpliwe ułatwienie, z którego zbytkowskie Stowarzyszenie skorzysta w pełni.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji Inicjatyw Obywatelskich Śląskie Lokalnie, Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych i Funduszowi Lokalnemu RAMŻA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *